Dokonale vylhaná mapa

16. 07. 2014 9:17:03
Objevuje se už druhý rok znovu a znovu. Každý, kdo si rád ve své malosti chce do Izraele kopnout, jí zná. Část z takových jedinců jí ráda aktivně používá. Jde ovšem jen o manipulaci a trapnou lež.

Mapa zobrazuje Izrael, Západní břeh Jordánu a Gazu v průběhu cca 100 let. Má dokladovat, jak Izraelité bezostyšně ukradli úplně všechno a také má dokladovat, co v různých obdobích kdo měl. Vypadá takto.

rakovina-israel-palestina.jpg

Vezměme si ovšem jeden dílek obrázku po druhém.

Pal1.png

Jak vidíte, na prvním obrázku v roce 1897, ba ani v roce 1917 zřejmě na onom území nežije ani jeden Žid a zdá se, že celé území je doslova narváno Palestinci. Opak je pravdou. Území patřilo v těchto letech Turecké říši, žilo zde dost Židů ve městech, částečně i mimo města a kromě toho i Arabové, vesměs obdělávající půdu tureckých majitelů. V roce 1917 už část z ní byla od Turků vykoupena židovskými osídlenci. Ovšem naprostá většina území byla liduprázdná, pouštního a bažinného charakteru. Palestinci jako národ neexistovali, tímto slovem se označovali obyvatelé tohoto území, lhostejno jakého původu.

Pal2.png

Na druhém obrázku z roku 1946 je území stále narváno „Palestinci“ a objevuje se pár ostrůvků, na kterých údajně (a zřejmě jen tam) žijí Židé. Ve skutečnosti ona zelená políčka jsou území, která Židé vykoupili od jejich vlastníků v průběhu uplynulých padesáti let. Kromě toho jich mnoho žije ve městech, která však zelená nejsou. Zbytek území byl sporadicky osídlen Araby, kteří, stejně jako Židé, do oblasti přišli v posledních padesáti letech. Zbytek půdy (většina) neměl de iure vlastníka. „Palestinci“ stále neexistují.

Pal3.png

Tento obrázek ukazuje, jaký byl plán nedávno vzniklé OSN na řešení dvou států. Zelené oblasti v podstatě zohledňují nejhustší osídlení židovskou populací a také území, o která Arabi neměli zájem (Negevská poušť). I přes popisek u žlutého kolečka je nutné říci, že „Palestinci“ stále neexistují.

Pal4.png

Tento obrázek je opět ukázkou bohorovné manipulace. Alespoň však pravdivě zmiňuje útok okolních arabských států po vyhlášení nezávislosti Izraele. Nu ale k obsahu – nejedná se o popis osídlení, ale o stav hranic Izraele po zmíněné válce. Zahájilo jí pět států, které také prohrály. A to i přes značnou pomoc Britů, kteří oblast historické Palestiny po WWI spravovali. A dodejme také, že i přes účast ještě nedávno nacistických vojáků (často SS) na straně Arabů. Na mapě ovšem chybí žluté označení arabského osídlení v rámci Izraele, což je s podivem, protože jinde se to žlutou vždy hemžilo. V Izraeli tvoří arabské obyvatelstvo cca 20 %. Žluté oblasti ovšem jsou zbaveny zelených políček židovských osad, které zde byly a odkud museli Židé uprchnout. Kromě toho nejsou žlutá území palestinská, ale patří Jordánskému království, resp. Egyptu a samozřejmě nejsou osídlená tak intenzivně, což ostatně platí i o straně zelené. „Palestinci“ stále neexistují.

Pal5.png

Vzhledem k tomu, že autor mapy jaksi nepřipojil v Šestidenní válce obsazené Golanské výšiny, je mapa stále stejná. Zelená Židé (všude, jak jinak), žlutá „Palestinci“, nyní nikoliv jordánští občané, ale Arabové pod kontrolou Izraele (A opět úplně všude). „Palestinci“ už začínají být pomalu známí, Jásir Arafat se totiž rozhodl, že ad hoc vytvoření „Palestinského národa“ (sice bez jakýchkoliv historických souvislostí a navzdory realitě) mu může pomoci v získávání podpory a prostředků od hloupých cizinců. „Palestince“ masivně podporuje SSSR a jeho satelity, stupňuje se teror ze strany Arafatovy OOP.

Pal6.png

Současnost (2012) je opět zobrazena víc než zajímavě. Všimněme si, že na území Izraele žádní „Palestinci“ neexistují (ve skutečnosti nyní cca 1,5 milionu). Na území Západního břehu se objevilo mnoho zelené, což označuje fakticky nikoliv Židy osídlené oblasti, ale místa pod správou armády Izraele. Skutečné lokality, na kterých se nacházejí židovské osady (nazývané „nelegální“, protože i když byly postavené na legálně zakoupené půdě, „Palestinci“ s nimi nesouhlasí). Žluté oblasti pak jsou pod správou tzv. Palestinské autonomní vlády a opět zdaleka nezobrazují skutečně osídlené území. Fakticky ovšem pod správou hnutí Fatáh (Západní břeh) a Hamás (Gaza). Překvapivý je zelený kousek na jihozápadě Gazy. Podle toho by tam měli být Izraelci, kteří ale na celém území Gazy už 9 let nežijí. Nu a „Palestinci“ jsou uznávaní po celém světě, i když asi málokdo přesně ví, kde se vzali a proč že by si zasloužili ono uznáni.

P.S. Omlovám se za podivné zobrazení, ale ať dělám, co dělám, nejdou mi obrázky seřadit. Snad je jasné, který text kam patří.

Autor: Jakub Roth | středa 16.7.2014 9:17 | karma článku: 34.64 | přečteno: 3120x

Další články blogera

Jakub Roth

Komunisté ministra zahraničí Petříčka pochopitelně nenávidí…

Očividně se nyní domnívají, že vláda bude tančit, jak oni zapískají. A vcelku se jim to daří. Až na jeden případ, který je výjimkou. Ministr zahraničí Tomáš Petříček totiž jedná tak, jak mu praví dlouholetá vládní koncepce.

4.2.2019 v 8:27 | Karma článku: 28.43 | Přečteno: 706 | Diskuse

Jakub Roth

Je Zeman obchodním zástupcem Huawei?

Podle všeho je. A znovu a zas to veřejně dokazuje. Jak jinak si totiž vysvětlit jeho kroky v posledních týdnech a dnech.

2.2.2019 v 9:26 | Karma článku: 31.88 | Přečteno: 725 | Diskuse

Jakub Roth

Prezident Trump už zcela zešílel?

Nebo je skutečně agentem Kremlu? Vždy jsem se této teorii smál, ale jeho poslední vyjádření o oprávněnosti sovětské agrese proti Afghánistánu je jaksi šokézní.

4.1.2019 v 15:05 | Karma článku: 24.89 | Přečteno: 1194 | Diskuse

Jakub Roth

Pan Baklažán, kocour 3)

Trochtovi se ničemu nediví, Jindřiška a Davídek se sbližují s panem Baklažánem tak usilovně, že z toho Davida rozbolí hlava, Amálka se sklouzne a paní Dvoriačiková maluje čerta.

29.12.2018 v 11:46 | Karma článku: 8.85 | Přečteno: 149 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Beata Krusic

A proč vlastně ne - Jirka Paroubek? 2.

Už jednou, tuším, že tak před třemi lety, jsem napsala svůj první blog na téma návratu Jiřího Paroubka. Proto dnešní blog nadepisuji stejně, ale s dvojkou na konci.

21.8.2019 v 16:29 | Karma článku: 7.12 | Přečteno: 150 | Diskuse

Pavel Vrba

Když se nakonec rozhodnu dobře

Co je to vlastně lidský život? Třeba hledání sama sebe a hledání něčeho krásného. Prostě něčeho, co nás drží při životě. A je to těžký, protože nás ze všech stran útočí tlaky konzumní společnosti, negativní zprávy a humus politiky

21.8.2019 v 16:19 | Karma článku: 7.00 | Přečteno: 81 | Diskuse

Karla Šimonovská - Slezáková

Ptej se a poslouchej aneb Mělo by se vzpomínat na rok 1968

Les, spousta hub, ticho, jen zpěv ptáků a najednou ... ruská vojenská auta. Psal se rok 1968, byl jedenadvacátý srpen a moje maminka měla za pár dní porodit moji sestru Ivetu.

21.8.2019 v 15:52 | Karma článku: 11.29 | Přečteno: 149 | Diskuse

Jarka Jarvis

Hop sem, hop tam: Jižní Dakota

Bitky s Indiány, zlatá horečka v Černých horách, Wild Bill Hickok, Calamity Jane a městečko Deadwood, kde pistolníci nosili kolty proklatě nízko, a kořalka tekla proudem... Prostě divokej západ, jak nám ho ukazovali ve filmech.

21.8.2019 v 15:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 | Diskuse

Ladislav Jakl

Nová doba

Za poslední roky se s podnebím na Zemi nic zvláštního nestalo. Přitom hlasitost hysterického alarmismu se zvýšila několikanásobně. O čem to svědčí?

21.8.2019 v 13:04 | Karma článku: 33.60 | Přečteno: 729 | Diskuse
Počet článků 152 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1967

Motorkář, monarchista, křesťan, modroknižník, vtipálek, čtenář, psavec, docent Gorkého university života. Evropský mischung slovanských, germánských, židovských a keltských genů. Syn, manžel, otec, strýc a jednou snad i dědeček. Odpůrce komunistů, nacistů a fašistů.

E-mail: Roth.J@seznam.cz

 

Seznam rubrik

více

Najdete na iDNES.cz