Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dokonale vylhaná mapa

16. 07. 2014 9:17:03
Objevuje se už druhý rok znovu a znovu. Každý, kdo si rád ve své malosti chce do Izraele kopnout, jí zná. Část z takových jedinců jí ráda aktivně používá. Jde ovšem jen o manipulaci a trapnou lež.

Mapa zobrazuje Izrael, Západní břeh Jordánu a Gazu v průběhu cca 100 let. Má dokladovat, jak Izraelité bezostyšně ukradli úplně všechno a také má dokladovat, co v různých obdobích kdo měl. Vypadá takto.

rakovina-israel-palestina.jpg

Vezměme si ovšem jeden dílek obrázku po druhém.

Pal1.png

Jak vidíte, na prvním obrázku v roce 1897, ba ani v roce 1917 zřejmě na onom území nežije ani jeden Žid a zdá se, že celé území je doslova narváno Palestinci. Opak je pravdou. Území patřilo v těchto letech Turecké říši, žilo zde dost Židů ve městech, částečně i mimo města a kromě toho i Arabové, vesměs obdělávající půdu tureckých majitelů. V roce 1917 už část z ní byla od Turků vykoupena židovskými osídlenci. Ovšem naprostá většina území byla liduprázdná, pouštního a bažinného charakteru. Palestinci jako národ neexistovali, tímto slovem se označovali obyvatelé tohoto území, lhostejno jakého původu.

Pal2.png

Na druhém obrázku z roku 1946 je území stále narváno „Palestinci“ a objevuje se pár ostrůvků, na kterých údajně (a zřejmě jen tam) žijí Židé. Ve skutečnosti ona zelená políčka jsou území, která Židé vykoupili od jejich vlastníků v průběhu uplynulých padesáti let. Kromě toho jich mnoho žije ve městech, která však zelená nejsou. Zbytek území byl sporadicky osídlen Araby, kteří, stejně jako Židé, do oblasti přišli v posledních padesáti letech. Zbytek půdy (většina) neměl de iure vlastníka. „Palestinci“ stále neexistují.

Pal3.png

Tento obrázek ukazuje, jaký byl plán nedávno vzniklé OSN na řešení dvou států. Zelené oblasti v podstatě zohledňují nejhustší osídlení židovskou populací a také území, o která Arabi neměli zájem (Negevská poušť). I přes popisek u žlutého kolečka je nutné říci, že „Palestinci“ stále neexistují.

Pal4.png

Tento obrázek je opět ukázkou bohorovné manipulace. Alespoň však pravdivě zmiňuje útok okolních arabských států po vyhlášení nezávislosti Izraele. Nu ale k obsahu – nejedná se o popis osídlení, ale o stav hranic Izraele po zmíněné válce. Zahájilo jí pět států, které také prohrály. A to i přes značnou pomoc Britů, kteří oblast historické Palestiny po WWI spravovali. A dodejme také, že i přes účast ještě nedávno nacistických vojáků (často SS) na straně Arabů. Na mapě ovšem chybí žluté označení arabského osídlení v rámci Izraele, což je s podivem, protože jinde se to žlutou vždy hemžilo. V Izraeli tvoří arabské obyvatelstvo cca 20 %. Žluté oblasti ovšem jsou zbaveny zelených políček židovských osad, které zde byly a odkud museli Židé uprchnout. Kromě toho nejsou žlutá území palestinská, ale patří Jordánskému království, resp. Egyptu a samozřejmě nejsou osídlená tak intenzivně, což ostatně platí i o straně zelené. „Palestinci“ stále neexistují.

Pal5.png

Vzhledem k tomu, že autor mapy jaksi nepřipojil v Šestidenní válce obsazené Golanské výšiny, je mapa stále stejná. Zelená Židé (všude, jak jinak), žlutá „Palestinci“, nyní nikoliv jordánští občané, ale Arabové pod kontrolou Izraele (A opět úplně všude). „Palestinci“ už začínají být pomalu známí, Jásir Arafat se totiž rozhodl, že ad hoc vytvoření „Palestinského národa“ (sice bez jakýchkoliv historických souvislostí a navzdory realitě) mu může pomoci v získávání podpory a prostředků od hloupých cizinců. „Palestince“ masivně podporuje SSSR a jeho satelity, stupňuje se teror ze strany Arafatovy OOP.

Pal6.png

Současnost (2012) je opět zobrazena víc než zajímavě. Všimněme si, že na území Izraele žádní „Palestinci“ neexistují (ve skutečnosti nyní cca 1,5 milionu). Na území Západního břehu se objevilo mnoho zelené, což označuje fakticky nikoliv Židy osídlené oblasti, ale místa pod správou armády Izraele. Skutečné lokality, na kterých se nacházejí židovské osady (nazývané „nelegální“, protože i když byly postavené na legálně zakoupené půdě, „Palestinci“ s nimi nesouhlasí). Žluté oblasti pak jsou pod správou tzv. Palestinské autonomní vlády a opět zdaleka nezobrazují skutečně osídlené území. Fakticky ovšem pod správou hnutí Fatáh (Západní břeh) a Hamás (Gaza). Překvapivý je zelený kousek na jihozápadě Gazy. Podle toho by tam měli být Izraelci, kteří ale na celém území Gazy už 9 let nežijí. Nu a „Palestinci“ jsou uznávaní po celém světě, i když asi málokdo přesně ví, kde se vzali a proč že by si zasloužili ono uznáni.

P.S. Omlovám se za podivné zobrazení, ale ať dělám, co dělám, nejdou mi obrázky seřadit. Snad je jasné, který text kam patří.

Autor: Jakub Roth | středa 16.7.2014 9:17 | karma článku: 34.09 | přečteno: 2798x

Další články blogera

Jakub Roth

S Bohem a šáteček…

...aneb Zavřete oči, odcházím. Odcházím jako autor nějaké té stovky blogů, jako člověk, který to tu měl rád. Odcházím jako zcela zhnusený bloger a diskutér.

9.3.2016 v 16:01 | Karma článku: 17.85 | Přečteno: 638 | Diskuse

Jakub Roth

Putin ve vleku konspirátorů

Nebo ne? Na internetu se z jednoho zdroje objevují stále nové a nové zprávy, vypovídající, jaké studie či fakta předkládá ruská tajná služba Putinovi. A jsou to naprosté fantasmagorie.

30.9.2015 v 12:28 | Karma článku: 17.62 | Přečteno: 986 | Diskuse

Jakub Roth

Světový den UFO! Už zítra!

Sice nepatří mezi světové dny, vyhlášené OSN, ale v komunitě Mašíblů je slaven a uznáván. Ale nesměli by to být právě Mašíblové, aby v tom neměli trochu hokej.

1.7.2015 v 11:23 | Karma článku: 11.91 | Přečteno: 469 | Diskuse

Jakub Roth

Změna komunisty v nacistu

Nikdy se o tom moc nepsalo, ale stávalo se to vcelku často. V Německu, v CCCP a i u nás. Posledním takovým metamorfantem se stal zdejší bloger Kašuka. A veřejně to přiznává.

9.6.2015 v 12:42 | Karma článku: 34.17 | Přečteno: 2444 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Stanislav Jahoda

Babiš není ani Trump, ani Orbán: hraje za sebe a je na straně EU a Sorose

Na iDnes vyšel článek o tom, že si Američané ohledně našich voleb kladou otázku, zda Babiš je český Trump a vydá se cestou Orbána. Babiš není ani jedno – není patriot a hraje pouze za sebe.

18.10.2017 v 15:00 | Karma článku: 25.02 | Přečteno: 451 |

Jan Pražák

Vašek aneb smutný konec jednoho domácího porodu

„Podruhý už mě do porodnice nikdo nedostane,“ svěřila se Stáňa své kamarádce Martě po potvrzení dalšího těhotenství. „Doma budu mít klid a vyhnu se těm problémům, který jsem měla po narození Lukáška.“

18.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 24.76 | Přečteno: 896 | Diskuse

David Gruber

Oslavy 120 let Matičního gymnázia Ostrava pohledem účastníka

Ano, pravda, je to text především pro současné a bývalé studenty tohoto ctihodného ústavu. Ale i jiní si mohou přijít na své; pokud si chtějí něco přečíst o užaslém Ladislavu Špačkovi nebo o Ivanu Lendlovi plném citů a emocí...

18.10.2017 v 13:49 | Karma článku: 8.04 | Přečteno: 204 | Diskuse

Jan Klar

Když už nevěra, tak pořádná

Kolik je na světě starých kyselých „panen“? Když Eva ještě vyučovala ve škole, její kolegyně jí občas připomínaly klevetnice na tržišti. Hlídaly se navzájem, aby se náhodou neošidily.

18.10.2017 v 13:11 | Karma článku: 14.22 | Přečteno: 711 | Diskuse

Jiří Turner

Nápravník islámských bubáků II.

Co je to basmala? Jak to bylo s knihou Bez dcerky neodejdu? Je bičování jen trest? Bilal Philips – poturčenec horší Turka. Odkud kam sahá Blízký východ? Boko Haram. Burky a burkiny. Jak chápe Korán cizoložství? Komu sluší čádor?

18.10.2017 v 11:05 | Karma článku: 10.79 | Přečteno: 1157 | Diskuse
Počet článků 128 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1914

Motorkář, monarchista, křesťan, modroknižník, vtipálek, čtenář, psavec, docent Gorkého university života. Evropský mischung slovanských, germánských, židovských a keltských genů. Syn, manžel, otec, strýc a jednou snad i dědeček. Odpůrce komunistů, nacistů a fašistů.

 

Seznam rubrik

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.